Przedsezonowe plany Lwów

8 kwietnia żużlowcy forBET Włókniarza zainaugurują rozgrywki PGE Ekstraligi w sezonie 2018. Przygotowanie do tegorocznych startów rozpoczęli jednak znacznie wcześniej. Od początku grudnia nasi młodzieżowcy biorą bowiem udział w treningach kondycyjnych prowadzonych przez Piotra Ruszela i Marka Cieślaka. Od tego samego momentu indywidualnie przygotowują się także seniorzy.

Ponadto już w najbliższą środę (31 stycznia) nasza drużyna uda się do Szklarskiej Poręby na tygodniowe zgrupowanie przedsezonowe. Do Karkonoszy uda się zdecydowana większość kadry częstochowskiego zespołu. Po powrocie z obozu zawodnicy wrócą do swojego wcześniejszego harmonogramu: juniorzy trenować będą w Częstochowie, natomiast seniorzy indywidualnie.

Przygotowania kondycyjne Lwów potrwają do momentu ich wyjazdu na tor, czyli prawdopodobnie do pierwszej połowy marca. Wówczas skupią się już na zajęciach na owalu. Oprócz treningów przed oficjalnym startem sezonu na naszych zawodników czeka szereg spotkań kontrolnych. Wiadomo już, że biało-zieloni spotkają się przynajmniej z dwoma rywalami: ROW-em Rybnik i Wybrzeżem Gdańsk, z którymi stoczą dwumecze.

Sztab szkoleniowy Włókniarza wciąż pracuje nad harmonogramem przedsezonowych sparingów. Wielce prawdopodobne jest więc, że częstochowianie przed wyjazdem do Grudziądza odjadą więcej niż 4 zaplanowane na tę chwilę spotkania towarzyskie.

Aktualny harmonogram meczów kontrolnych forBET Włókniarza Częstochowa:
29.03: ROW Rybnik – forBET Włókniarz Częstochowa
30.03: forBET Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik
3.04: forBET Włókniarz Częstochowa – Wybrzeże Gdańsk
5.04: Wybrzeże Gdańsk – forBET Włókniarz Częstochowa