Atlantic partnerem częstochowskiego speedwaya – chwila dla sponsora.

Do grona sponsorów naszych żużlowców, dołączyła firma Atlantic od lat produkująca jedne z najlepszych zegarków na świecie. Atlantic właśnie wypuścił na rynek nową kolekcję zegarków sygnowanych oznaczeniem Atlantic Speedway Royal.

Zegarki Atlantic Speedaway Royal zaprojektowano w konwencji sportów motocyklowych, w tym przypadku chodzi o Żużel – sport najbardziej popularny właśnie w Europie. Modele z kolekcji Speedway Royal posiadają zazwyczaj na deklu specjalny grawer z flagami używanymi podczas startu, oraz napis “Speedway Royal”, co jest specjalnym wyróżnieniem kolekcji. Choć Żużel, to sport motocyklowy, w którym jeździ się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, te poruszają się we właściwym kierunku ze szwajcarską precyzją, czego dowodem jest prestiżowa sygnatura SWISS MADE.

Kolekcja Atlantic Speedway Royal dostępna jest u naszego partnera w Salonie Zegarmistrzowskim Rybiccy, mieszczącym się w Częstochowie przy Al. Wolności 19

O Atlantic


Od samego początku marce Atlantic przyświeca idea łączenia najwyższej jakości produkcji z ponadczasowym, klasycznym designem oraz dbałością o każdy detal. Szwajcarskie zegarki Atlantic powstały dzięki wierzącemu w siłę przemysłu zegarmistrzowi, Eduardowi Kummerowi, który w 1888 roku założył firmę i rozpoczął produkcję zegarków w niewielkiej miejscowości Bettlach w Szwajcarii. Pierwsza nazwa firmy to EKB (Eduard Kummer Bettlach), którą zmieniono w roku 1952 na obecną nazwę ATLANTIC, by zachować spójność z logiem firmy. Logo stanowią kotwica i cyrkiel, składające się w literę A.

1959
atlantic_oldlogo3
TERAZ
atlantic_presentlogo
advertising_speedswitch

MECHANIZM SZYBKIEJ KOREKTY DATOWNIKA

Wynalezienie w latach 50. mechanizmu szybkiej korekty datownika za pomocą koronki było niezwykle ważnym wydarzeniem w historii firmy – obecnie ten rewolucyjny wynalazek jest używany przez wszystkich producentów zegarków.

ATLANTIC W POLSCE

W Polsce zegarki marki Atlantic pojawiły się w 1950 roku. Od samego początku oferta reprezentowała doskonałą jakość i niezawodność, jak i elegancki styl. Tak pozostało do dzisiaj.

Atlantic
advertising_1008
advertising_1010

RÓŻNORODNE STYLE

Zegarki marki Atlantic to nie tylko ponadczasowa klasyka, ale również sportowy design i nowoczesny styl. W kolekcjach Atlantic design opiera się przede wszystkim na elegancji, podkreśla charakter i determinację. Zegarki są projektowane z myślą o ludziach ceniących wytworne zegarki, lubiących podkreślać silne cechy swojej osobowości.