Dzień sportu i pomoc dla Zosi

W niedzielę (26 listopada) w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się V edycja Częstochowskiego Dnia Sportu. W imprezie udział wzięło ponad 40 stowarzyszeń oraz klubów sportowych z naszego miasta. W tym gronie nie zabrakło oczywiście przedstawicieli speedwaya.

Stoisko przygotowane przez ekipę Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Nic w tym jednak dziwnego. Na nim spotkać można było bowiem całą kadrę młodzieżową zespołu, działaczy klubowych oraz naszego nowego trenera – Marka Cieślaka.

Przedstawiciele biało-zielonych chętnie odpowiadali kibicom na ich pytania i zdradzali niuanse związane z tym sportem. Pozowali także do wspólnych zdjęć i rozdawali masę autografów. Każdy odwiedzający nasze stoisko obejrzeć mógł motocykle przeznaczone do żużla i miniżużla, kilka historycznych pucharów wywalczonych przez naszą drużynę oraz spotkać się z maskotką klubową.

Podczas V Częstochowskiego Dnia Sportu ekipa Lwów wsparła ponadto akcję #StawiamyZosięNaNogi. Zosia Biecek urodziła się jako drugi bliźniak z bardzo rzadką wadą bilateral fibular hemimelia. Oznacza to, że nie posiada ona kości strzałkowych, ma niedorozwój podudzi oraz szczątkowe stopy. Aby Zosia mogła wreszcie stanąć na własne nogi potrzebne jest jednak długie i kosztowne leczenie. Każdy może jednak dołożyć swoją cegiełkę do jej powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat całej akcji znajdzie na stronie internetowej – http://zosiabiecek.pl/.