Turniej Prezydenta zakończy sezon

W sobotę (23 września, godzina 15:00) na SGP Arenie Częstochowa rozegrany zostanie 47. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego połączony z Otwartymi Mistrzostwami Śląska Juniorów. Zawody przeznaczone dla żużlowców poniżej 23. roku życia nie będą jednak ostatnimi w tym sezonie. W piątek (29 września) Włókniarz zorganizuje bowiem IV Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00, co oznacza, że druga część imprezy odbędzie się przy sztucznym oświetleniu.

Zawody będą miały charakter 20-biegowego turnieju indywidualnego. Po rozegraniu serii zasadniczej czterech najskuteczniejszych jeźdźców imprezy weźmie natomiast udział w dodatkowym wyścigu, w którym powalczą o końcowe zwycięstwo.

Obecnie dopinana jest lista startowa turnieju, ale wiadomo już, że w przyszły piątek na owalu przy ulicy Olsztyńskiej zjawią się żużlowcy, którzy gwarantują emocje na najwyższym światowym poziomie. W IV Międzynarodowym Turnieju Indywidualnym o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy swój start potwierdzili już bowiem: Matej Zagar, Rune Holta, Andreas Jonsson, Tobiasz Musielak, Peter Kildemand, Rohan Tungate, Andriej Kudriaszow, Krystian Pieszczek, Mateusz Szczepaniak, Mikkel Michelsen, Edward Mazur, Sebastian Ułamek oraz Grzegorz Zengota.

Wstęp na zawody będzie możliwy po zakupieniu biletu w cenie 15 złotych, a za program zapłacić będzie trzeba 5 złotych. Za darmo zmagania obejrzą natomiast dzieci do lat 12. oraz posiadacze całorocznych karnetów.