Za nami pierwsze harce na SGP Arenie

W czwartek (16 marca)  żużlowcy Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa zaliczyli pierwszy w tym roku trening na owalu przy ulicy Olsztyńskiej. W inauguracyjnych harcach na SGP Arenie udział wzięła praktycznie cała kadra naszej drużyny. Na torze zaprezentowali się bowiem: Rune Holta, Leon Madsen, Matej Zagar, Andreas Jonsson, Sebastian Ułamek, Oskar Polis, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik oraz Mateusz Świdnicki. Na treningu zabrakło wyłącznie Karola Barana, który kończy składać swój park maszynowy na sezon 2017 i na częstochowskim torze zaprezentować ma się podczas kolejnych jazd próbnych.

Ponadto gościnnie w czwartkowych zajęciach, prowadzonych przez trenera Lecha Kędziorę udział wzięli wychowankowie naszego klubu, a mianowicie: Artur Czaja i Mateusz Borowicz.

– Cieszymy się, że wykorzystaliśmy warunki pogodowe, a co za tym idzie zakończyliśmy prace związane z montażem band absorbujących energię na prostych i wreszcie wyjechaliśmy na własny tor. Dzisiejszy trening był dla naszych zawodników przede wszystkim rozruchem po zimowej przerwie i sprawdzeniem sprzętu. Jeździli oni na razie indywidualnie, natomiast kolejne treningi poświęcimy już na ściganie – informuje trener częstochowskich “Lwów”, Lech Kędziora.

Kolejne jazdy próbne na SGP Arenie Częstochowa zaplanowano na piątek (17 marca). Rozpoczną się one punktualnie o godzinie 13:00.