Świącik w gronie działaczy roku, Polis z wyróżnieniem

10 lutego w Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego w 2016 roku. Zorganizowany przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Urząd Miasta oraz redakcje: „Życia Częstochowy i Powiatu”, Telewizji Orion, Radia Jura i portalu wCzestochowie.pl plebiscyt prowadzony był w trzech kategoriach: najlepszy zawodnik, trener i działacz sportu.

W tej pierwszej wyróżnienie otrzymał zawodnik Włókniarza, Oskar Polis, który w ubiegłym roku wywalczył dwa brązowe medale rangi mistrzostw Polski. Z kolei w gronie trzech najlepszych działaczy roku 2016 znalazł się prezes naszego klubu. Michał Świącik nagrodę otrzymał za wspomniane wcześniej medale zdobyte w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych oraz przede wszystkim za powrót „biało-zielonych” do najsilniejszej żużlowej ligi świata, czyli do PGE Ekstraligi.


Obydwu przedstawicielom naszego klubu serdecznie gratulujemy sukcesów i liczymy, że obecny sezon będzie dla nich jeszcze lepszy niż ten poprzedni.

Laureaci plebiscytu (alfabetycznie):
Zawodnicy
1. Ewa Brych – Pająk (SKLA Zabiegani) – dwa złote medale w Halowych ME Masters na 5 i 3 km, złoty medal w Halowych MP Weteranów na 3 km
2. Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic) – złoty medal w ME w Triathlonie na długim dystansie
3. Łukasz Grela (KU AZS AJD) – brązowy medal w ME w Podnoszeniu Ciężarów w kat. do 94 kg, w konkursie rwania – 174 kg, srebrny medal w MP Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów w kat. 94 kg
4. Sylwester Kuster (WLKS Kmicic) – złoty medal w MP w Triathlonie na dystansie olimpijskim
5. Piotr Malinowski (RKS Raków są) – doświadczony skrzydłowy, wychowanek Rakowa
6. Sebastian Paruzel (Stow. Speedway Fan Club) – 1 miejsce w ekstralidze speedrowerowej i zawodach krajowych par klubowych, 2 miejsce w zawodach europejskich drużyn klubowych, 2 miejsce w zawodach krajowych par klubowych młodzieżowców
7. Marcin Skalik (Aeroklub) – mistrz Polski z 59 Samolotowych Nawigacyjnych MP; złoto w lataniu precyzyjnym w kategorii advanced podczas 6 Rajdowych Samolotowych MP; wicemistrzostwo świata w klasie advanced podczas 20 Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata
8. Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani) – srebrny medal Młodzieżowych MP na dystansie 10 km, poprawiając jednocześnie rekord życiowy. Startowała w Reprezentacji Narodowej Młodzieżowców w Słowenii, jako juniorka startowała w Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych, obecnie członek Kadry Narodowej PZLA, wychowanka trenera M. Ciuka
9. Katarzyna Ślifirczyk (KU AZS AJD) – dwukrotna brązowa medalistka MP seniorów w tenisie stołowym w grze podwójnej i mieszanej, podstawowa zawodniczka Bebetto AZS AJD, z którym zajmuje aktualnie drugie miejsce w ekstraklasie kobiet
10. Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Koziegłowy) – reprezentantka Polski w kolarstwie przełajowym

Trenerzy
1. Andrzej Chmurzewski (MGLKS Błękitni Koziegłowy)
2. Marek Ciuk (CKS Budowlani)
3. Radosław Panas (SS S-J „Siatkówka 2002”)
4. Marek Papszun (RKS Raków SA)
5. Tomasz Pokorski (Stow. Speedway Fan Club)

Działacze
1. Czesław Lamch (Prezes CKS Budowlani)
2. Michał Świącik (Prezes Włókniarza Częstochowa)
3. Michał Świerczewski (Prezes RKS Raków SA)