Włókniarz weźmie udział w Festiwalu Smaku

W dniach od 23 do 27 stycznia w Częstochowie odbędzie się III edycja Festiwalu Smaku. Po raz kolejny w tym wydarzeniu udział wezmą żużlowcy Włókniarza Częstochowa.

Festiwal Smaku już na dobre zadomowił się w Częstochowie i cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców. Poprzednie edycje przerosły najśmielsze oczekiwania co do ilości lokali i frekwencji uczestników. Nic w tym dziwnego – częstochowianie uwielbiają kulinarne doznania i choć są wymagającymi smakoszami to lokalna gastronomia zawsze staje na wysokości zadania.

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, częstochowskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję potrawy. – Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów – tłumaczy Olga Kluska, współorganizator wydarzenia. Oprócz restauracji i kawiarni, które brały już udział w wydarzeniu w poprzednich edycjach dołączą również nowe lokale. Będzie to więc okazja do odwiedzenia swoich ulubionych i sprawdzonych w poprzednich edycjach miejscach, ale z nowymi daniami lub dotrzeć do zupełnie nowych lokali na festiwalowej liście.

Nie od dziś wiadomo, że częstochowska scena gastronomiczna oferuje nie tylko szeroki wybór i oryginalność dań, ale też najwyższy poziom kulinarny. Będzie to więc świetna okazja dla właścicieli lokali, aby po raz kolejny zaskoczyć swoich nietuzinkową pomysłowością.

Serwowane dania będą tradycyjnie nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 5 zł przystawka, 12 zł danie główne, 15 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. Organizatorzy przygotowali również sporo nagród od swoich partnerów (kluby fitness, salony Spa, gabinety urody, dietetycy, gabinety stomatologiczne), które będzie można zdobyć podczas trwania Festiwalu Smaku.

– Publikujcie zdjęcia, komentujcie, meldujcie się w restauracjach! Im większa aktywność i kreatywność tym większa szansa na zdobycie nagrody – zachęca Olga Kluska, współorganizator wydarzenia

Więcej informacji na stronie www.Festiwal-Smaku.pl oraz Facebook.com/FestiwalSmakuCzęstochowa
LISTA RESTAURACJI:
1. Toscana
2. Cosmo
3. Drzazga
4. Czekoladowa Nuta
5. Słodko-Gorzki
6. Ecru
7. Sjesta
8. Benedykt
9. Cafe 29
10. Calypso Piastowska
11. Pestka
12. Oberża na Rozdrożu
13. Złoty Garniec
14. Koku Sushi
15. Bistro Alamo
16. Kleopatra
17. Constancja
18. Tevere
19. 1000 Club & Rest.
20. Blikle
21. Skrzynka
22. Dobry Rok
23. Dom Pizzy i Wina
24. Smak i Zdrowie
25. Pecorino
26. Piwiarnia Częstochowa
27. Sweet Dreams Cafe

MAPA FESTIWALOWA w Google Maps
http://czestochowa.festiwal-smaku.pl/mapa