Lech Kędziora trenerem Włókniarza!

Wiemy już kto poprowadzi ekipę Włókniarza Częstochowa w PGE Ekstralidze w sezonie 2017. Nowym trenerem zespołu został bowiem Lech Kędziora. Pracę we Włókniarzu rozpocznie 1 stycznia 2017 roku i oprócz prowadzenia pierwszego zespołu będzie odpowiedzialny również za szkolenie młodzieży w klubie.

– Ustaliliśmy już wszystkie warunki. Podczas spotkania z Lechem Kędziorą przedstawił on nam swoją koncepcję na pracę z naszą drużyną w sezonie 2017. Została ona pozytywnie oceniona przez nas i w efekcie od 1 stycznia rozpocznie on pracę we Włókniarzu. W trakcie sezonu Lech Kędziora będzie na stałe przebywał w Częstochowie, gdyż oprócz prowadzenia drużyny ligowej skupi się również na młodzieży i szkółce żużlowej – informuje prezes Włókniarza Michał Świącik i dodaje po chwili: – Pomysł na zatrudnienie tego szkoleniowca jest efektem jego profesjonalnej pracy przez ostatnie lata z Orłem Łódź, kiedy ta drużyna praktycznie cały czas znajdowała się w czubie Nice Polskiej Ligi Żużlowej. To doświadczony trener i cieszymy się, że będzie pracował on w naszym klubie.

Lech Kędziora starty na żużlu rozpoczął w 1978 roku w GKM-ie Grudziądz. Barw tego zespołu bronił niemal przez całą karierę, czyli do 1991 roku, z przerwą na występy w Ostrovii Ostrów w sezonie 1986. Jego największych sukcesem był awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Gorzowie Wielkopolskim w 1984 roku.

Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem m.in. w GKM-ie Grudziądz, Starcie Gniezno, Polonii Piła, Wybrzeżu Gdańsk, Gwardii Warszawa oraz we wspomnianym już Orle Łódź.