Dzień sportu na żużlowo

Około czterdziestu stowarzyszeń i klubów sportowych z naszego regionu wzięło udział w tegorocznej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu, który odbył się w sobotę (29 października) w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej. Na imprezie nie zabrakło oczywiście jeźdźców Włókniarza Częstochowa, którzy na specjalnym stoisku prezentowali się wspólnie z dwoma klubami miniżużlowymi z naszego miasta, czyli z UŚKS Speedway oraz z Lwiątkami.

W sobotę podczas imprezy spotkać można było szerokie grono zawodników “biało-zielonych”. W Hali Sportowej Częstochowa tego dnia pojawili się bowiem: Sebastian Ułamek, Artur Czaja, Oskar Polis, Bartosz Świącik, Adrian Bialk, Mateusz Świdnicki, Bartosz Tyras oraz adepci naszej szkółki żużlowej. Nie zabrakło oczywiście także narybku miniżużlowego.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Nic w tym jednak dziwnego. Na kilkunastu metrach kwadratowych można było bowiem zobaczyć: kilka motocykli, począwszy od małej “pięćdziesiątki”, a kończąc na klasycznych “pięćsetkach”, historyczne puchary wywalczone przez nasz klub, czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej ściance.

Nasi żużlowcy rozdawali także autografy na plakatach z tego sezonu i pozowali do wspólnych fotek z fanami. Sporym powodzeniem cieszyła się również możliwość zagrania w symulację wyścigów na żużlu, czyli w FIM Speedway Grand Prix 15. Wśród najmłodszych kibiców olbrzymią furorę robiła natomiast klubowa maskotka – lew.

dzien_sportu2016Nasza ekipa z dwukrotnym mistrzem olimpijskim – Tomaszem Majewskim, Fot. Kamil Woldański

Gościem honorowym IV edycji Częstochowskiego Dnia Sportu był Tomasz Majewski. Złoty medalista w pchnięciu kulą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie także odwiedził nasze stoisko i otrzymał od nas klubowy szal.