Włókniarz weźmie udział w Częstochowskim Dniu Sportu

W najbliższą sobotę (29 października) w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej odbędzie się IV edycja Częstochowskiego Dnia Sportu. Podczas imprezy odbędą się turnieje dla dzieci i młodzieży, obejrzeć będzie można stoiska sportowe oraz pokazowe treningi. Na tegorocznych Częstochowskich Dniach Sportu nie zabraknie oczywiście ekipy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.

Nasz klub przygotował wiele atrakcji dla kibiców, którzy w sobotę odwiedzą nasze stoisko. Spotkać na nim będzie można bowiem naszych zawodników oraz zagrać z nimi w grę w FIM Speedway Grand Prix 15. Ponadto rozdawane będą plakaty i pocztówki z tegoroczną drużyną „biało-zielonych”. Nasze stoisko przygotowane będzie wspólnie z dwoma klubami miniżużlowymi z naszego miasta, czyli z Uczniowskim Środowiskowym Klubem Sportowym oraz z Lwiątkami Częstochowa.

Gościem honorowym tegorocznego Częstochowskiego Dnia Sportu będzie dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski.

Harmonogram imprezy:
9.00 – rozpoczęcie pierwszej serii zawodów sportowych:
– turniej piłki nożnej w kategorii 2008 i młodsi
– turniej siatkówki w kategorii gimnazjum
– turniej koszykówki w kategorii OPEN
10.00
– turniej koszykówki w kategorii KIDS
– turniej tenisa stołowego
10.30 – otwarcie stoisk/ekspozycji sportowych
11.30
– start marszu Nordic Walking
– start biegu Step Race (bieg po schodach)
13.30 – uroczyste otwarcie IV CDS / wręczenie podziękowań Tomaszowi Majewskiemu
13.45 – pokazy sportowe
14.30 – konferencja z zaproszonymi gośćmi
15.00 – rozpoczęcie drugiej serii zawodów sportowych
– turniej piłki nożnej w kategorii 2006 i młodsi
– turniej siatkówki w kategorii ponadgimnazjalnej
15.30 – zamknięcie stoisk/ekspozycji sportowych