Wrocławianie trenowali w Częstochowie

W najbliższą niedzielę żużlowcy Betardu Sparty Wrocław stoczą rewanżowy pojedynek o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski na torze w Zielonej Górze. Jednym z elementów przygotowawczych do tego starcia dla żużlowców z Dolnego Śląska był trening na SGP Arenie Częstochowa, do którego doszło w czwartkowe popołudnie.

Początek próbnych jazd zaplanowano punktualnie na godzinę 16:00, ale dokładnie w tym momencie rozpoczęły się dosyć obfite opady deszczu, które trwały około 30 minut. Po ich ustaniu rozpoczęto wytężone prace, mające na celu usunięcie mazi z toru. Przyniosły one zamierzony efekt, gdyż już około godziny 17:00 rozpoczęły się pierwsze harce na częstochowskim owalu.

wroc1
Szymon Woźniak

Na SGP Arenie Częstochowa w czwartkowe popołudnie zaprezentowali się następujący żużlowcy Sparty Wrocław: Tomasz Jędrzejak, Szymon Woźniak, Maksym Drabik, Damian Dróżdż i Adrian Gała. – Brakuje u nas dzisiaj Taia Woffindena, Maćka Janowskiego oraz Vaclava Milika. Pierwsi dwaj w sobotę startują w Grand Prix w Sztokholmie, natomiast Vacek jeździ praktycznie codziennie, jest w bardzo wysokiej formie i nie było po prostu sensu ściągać go na trening do Częstochowy – tłumaczył w czwartek kierownik Sparty, Krzysztof Gałandziuk, który był pod wrażeniem sprawnego doprowadzenia częstochowskiego toru do stanu używalności i jednocześnie podziękował za możliwość treningu na naszym obiekcie.

wroc2

Artur Czaja

Dodatkowo kilka „kółek” na owalu pokręcili nasi zawodnicy, a mianowicie: Artur Czaja oraz Hubert Łęgowik, którzy już w piątkowe popołudnie wespół ze wspomnianym już Dróżdzem oraz Oskarem Polisem i Michałem Gruchalski w Rybniku powalczą o medale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

wroc3

Hubert Łęgowik