Oskar Polis: Mogło być lepiej

Oskar Polis skutecznie zastąpił zmagającego się z problemami sprzętowymi Huberta Łęgowika. Młodszy z juniorów w kadrze Eko-Dir Włókniarza Częstochowa w trzech startach wywalczył sześć oczek, przywożąc ważne, indywidualne zwycięstwo w szóstym biegu nad Scottem Nichollsem.

Wynik mógłby być bardziej okazały jak sam przyznaje Oskar. Ciekawa sytuacja była w biegu dwunastym, w którym to Polis został zamknięty przez Karola Barana, który jechał z zewnętrznego pola i wskazywał jedną ręką na Nicola’ia Klindta, sugerując sędziemu kto ruszył się pierwszy na starcie. Jazda z jedną ręką na kierownicy, a z jedną w powietrzu nie przeszkodziła rzeszowianinowi na wyprzedzenie naszego młodzieżowca w wejściu w pierwszy wiraż.

– Mogło być lepiej. Czułem się na siłach, aby ten wynik był bardziej okazały. Szkoda głupich błędów, przez które potraciłem też jakiś punkt, może dwa. Co do trzeciego mojego startu, był tam trochę nierówny start i wyścig powinien być powtórzony. Było trochę nie fair play, ale cóż… – przyznał Oskar Polis.