Lyager w kadrze na DMŚJ. Duńczyk poznał także rywali na finał MIM Danii

20 sierpnia na torze w szwedzkim Norrkoeping poznamy Drużynowego Mistrza Świata Juniorów do lat 21.  W ostatnich dniach poznaliśmy składy czterech ekip walczących o złoto. Menadżer Duńczyków – Henrik Moller uznał, że Andreas Lyager zasługuje na miejsce w podstawowym składzie.

Rywalami Duńczyków w finale DMŚJ będą m.in. Australijczycy z Maxem Fricke i Brady Kurtzem na czele, gospodarze z Joelem Anderssonem czy Kenny Wennerstamem w składzie oraz główni faworyci do złota – Polacy. Rafał Dobrucki do boju posyła: Krystiana Pieszczka, Bartosza Zmarzlika (kapitan), Pawła Przedpełskiego, Bartosza Smektałę i Daniela Kaczmarka.

Natomiast 2 września na torze w Holstebro odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Danii do lat 21. Przed półfinałem udział w decydującym turnieju zapewniony mieli – Andreas Lyager, Fredrik Jakobsen, Mikkel B. Andersen, Emil Groendal, Jonas Jeppesen i Patrick Hansen. Półfinał pozytywnie przebrnął m.in. Jason Jorgensen, Sam Jensen, Christian Thaysen czy Martin S. Hansen. Pełne wyniki znajdą Państwo TUTAJ.