Oświadczenie klubu w sprawie odwołania meczu

W niedzielę (31 lipca) o godz. 17:00 miało odbyć się zaległe spotkanie 9. kolejki Nice PLŻ pomiędzy Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa, a Stalą BETAD Leasing Rzeszów. Pojedynek nie doszedł do skutku ze względu na obfite opady deszczu, które sprawiły, że tor nie mógł zostać odpowiednio przygotowany.

Decyzję o odwołaniu tego meczu podjął sędzia po konsultacji z zawodnikami, komisarzem toru oraz trenerami obu klubów. Nie było możliwości odjechania tego meczu przy sztucznym oświetleniu, ponieważ procedura włączenia świateł na stadionie polega na poinformowaniu o tym przez organizatora zawodów (w tym przypadku Eko-Dir Włókniarz) dostawcę energii, który dostarcza dodatkowe przyłączenie mocy kilka dni wcześniej. Ponadto brak słońca oraz zła pogoda nie dawała gwarancji odjechania tego meczu nawet przy sztucznym oświetleniu, a jedynie mogłaby narazić kibiców na bezproduktywne czekanie.

Nie brano także pod uwagę rozegrania tych zawodów dzień później (tj. poniedziałek) ze względu na stan toru oraz brak możliwości przygotowania go na czas. Nowy termin spotkania zostanie ustalony niebawem. Wstępna data zaproponowana przez Nasz klub to 15.08 (poniedziałek) o godz. 19:00.

Za wszystkie nieudogodnienia przepraszamy Kibiców, którzy tego dnia wybrali się lub chcieli wybrać się na stadion w Częstochowie.