Ważny weekend Łęgowika: Nie narzucam na siebie presji

Niezwykle ważny weekend przed Hubertem Łęgowikiem. W piątek żużlowca czeka finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, w sobotę przed własną publicznością powalczy o medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, by zwieńczyć ten maraton meczem ligowym z Orłem Łódź, także na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej.

Półfinały Mistrzostw Polski Par Klubowych do lat 21 odbyły się na torach w Częstochowie i Świętochłowicach. Duet Hubert Łęgowik – Oskar Polis kapitalnie spisał się przed własną publicznością zdobywając 27 z 30 możliwych punktów. Do finału wjechała także Stal Gorzów oraz Fogo Unia Leszno, natomiast ze Świętochłowic – Orzeł Łódź, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra oraz Polonia Bydgoszcz. 21-latek nie ukrywa, że chciałby powtórzyć sukces z 2013 roku, kiedy to wraz z Arturem Czają i Rafałem Malczewskim wywalczyli jedyny w historii klubu tytuł mistrzowski – W eliminacjach pokazaliśmy się z dobrej strony, wygraliśmy turniej z dużą przewagę. Do Rybnika jedziemy o jak najlepszy wynik. Kiedyś udało mi się wygrać ten turniej z Arturem Czają i Rafałem Malczewskim, więc czemu nie mielibyśmy powtórzyć tego z Oskarem? Tor w miarę znamy, więc nie pozostaje nic innego jak trzymać gaz – mówi Hubert.

Nazajutrz Łęgowik zamelduje się już na SGP Arenie Częstochowa, gdzie toczyć będzie się walka o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski. W tej rywalizacji częstochowianie mogą pochwalić się trzema brązowymi medalami: Andrzeja Jurczyńskiego (1973 rok), Sławomira Drabika (1986) oraz Zbigniewa Czerwińskiego (2003). Faworytów do złotego medalu jest dwójka, lecz gospodarze będą chcieli wykorzystać atut własnego toru i utrzeć nosa rywalom – Jesteśmy u siebie z Oskarem i na pewno to jest plus, ale z drugiej strony nie zawsze to jest dobre. Jeśli ktoś wywiera na sobie presję to nie idzie w dobrą stronę i wynik idzie w dobrą stronę. Podchodzę do tych zawodów jak do każdych innych, ale wiadomo, że zależy mi na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony, aby powalczyć o medale – przyznaje jeden z uczestników finału.

Wierzymy, że w najbliższych dniach Hubert będzie miał wiele powodów do zadowolenia

Drugi pod względem średniej biegopunktowej krajowy junior w Nice Polskiej Lidze Żużlowej nie ukrywa, że będzie musiał przed zawodami usiąść do rozmowy z toromistrzem Andrzejem Puczyńskim, by ten przygotował mu jedną, specjalną ścieżkę na sobotnie zawody  – Na pewno jakieś rozmowy z Panem Andrzejem przeprowadzimy i mam nadzieję, że to zaprocentuje (śmiech dop. red.) – kończy nasz rozmówca.

Lista startowa finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski:
1. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno SSA)
2. Kacper Woryna (KS ROW Rybnik SA)
3. Adrian Gała (WTS SA Wrocław)
4. Adrian Cyfer (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
5. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
6. Oskar Polis (SCKM Włókniarz Częstochowa)
7. Robert Chmiel (KS ROW Rybnik SA)
8. Dawid Wawrzyniak (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
9. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz SA)
10. Krystian Pieszczek (ZKŻ SSA Zielona Góra)
11. Hubert Łęgowik (SCKM Włókniarz Częstochowa)
12. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
13. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
14. Marcin Nowak (GKM Grudziądz SA)
15. Dominik Kubera (Unia Leszno SSA)
16. Oskar Bober (KS Orzeł Łódź)
R1. Sebastian Niedźwiedź (ZKŻ SSA Zielona Góra)
R2. Alex Zgardziński (ZKŻ SSA Zielona Góra)