Udanie rozpocząć rundę rewanżową

W najbliższą niedzielę o godzinie 13:45 na torze w Rzeszowie ekipa Eko-Dir Włókniarza Częstochowa rozpocznie rundę rewanżową w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Dla “Lwów” będzie to siódme ligowe starcie. Dla “Żurawii” dziewiąte.

W minioną niedzielę oba zespoły miały rywalizować o punkty na częstochowskim torze. Ze względu na śmierć żużlowca Unii Tarnów – Krystiana Rempały, Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o odwołaniu tego spotkania i obecnie poszukiwany jest nowy termin na rozegranie meczu. Przechodząc do nadchodzących żużlowych emocji. Janusz Ślączka w porównaniu z wyjazdowym meczem, awizował zdecydowanie mocniejszy skład. Pojawił się Duńczyk Nicklas Porsing czy Brytyjczyk Scott Nicholls, którzy mają dzielnie wesprzeć trójkę krajowych jeźdźców, a zarazem wychowanków Stali – Karola Barana, Macieja Kuciapę i Dawida Lamparta. Cała piątka ma osiągnąć wynik korzystny, zapewne minimum 46 “oczek” na plusie, co pozwoli im dopisać dwa duże ligowe punkty do swojego dorobku.

Nasz najbliższy rywal zaczął sezon bardzo udanie. Na inaugurację udało im się pokonać Orła Łódź. W drugiej kolejce Wybrzeże było dla rzeszowian bezlitosne. Udało im się za to odnieść w kolejnych sześciu meczach, aż pięć zwycięstw w tym dwa wyjazdowe i jedno nad mocną i nieobliczalną Polonią Piła. Jak na razie poza GKŻ-em Wybrzeże tylko Lokomotiv Daugavpils odebrał ligowe punkty naszemu najbliższemu rywalowi.

Obiekt przy ul. Hetmańskiej 69 jest specyficznym torem. Jest bardzo długim (395 metrów), dzięki czemu jakiś czas temu udało tam się rozegrać zawody w wyścigach motocyklowych na długim torze, tzw. longtrack. Jest on dłuższy od częstochowskiego o 36 metrów. Rekord toru należy do Dawida Lamparta – 64,34.

Początek spotkania przewidziano na godzinę 13:15, kiedy to rozpocznie się próba toru. Kwadrans później odbędzie się prezentacja, a piętnaście minut przed 14 zawodnicy wystartują w pierwszym biegu. Spotkanie będzie transmitowane przez TVP Regionalna.

Awizowany skład:
Stal Rzeszów:
9. Karol Baran
10. Nicklas Porsing
11. Maciej Kuciapa
12. Scott Nicholls
13. Dawid Lampart
14.
15. Grzegorz Bassara

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Nicolai Klindt
2. Jacob Thorssell
3. Sebastian Ułamek
4. Tomas H. Jonasson
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis
7.