Michał Gruchalski z nowym motocyklem

Michał Gruchalski to jeden z najmłodszych zawodników Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Sympatyczny „Misiek” mimo młodego wieku ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Przed dwoma laty dzielił i rządził bowiem podczas rywalizacji w klasie 80 cc. W ubiegłym roku pomyślnie przebrnął natomiast przez egzamin na certyfikat „Ż” i wziął udział w szeregu imprez. Szczególnie miło może wspominać jedną z rund Nice Cup na torze w Bydgoszczy, gdzie wywalczył trzecią lokatę.

Wszystko wskazuje na to, że rozwój urodzonego w 1998 roku zawodnika będzie nabierał tempa. Pomóc w tym ma mu przede wszystkim wsparcie ze strony naszego klubu. W tym tygodniu Gruchalski zaopatrzony został bowiem przez nas w nowy kompletny motocykl.

W żużlu, aby zawodnik mógł osiągać odpowiednie wyniki, potrzebny jest sprzęt na odpowiednim poziomie. Nie inaczej jest z juniorami. Najważniejszym elementem tego sprzętu jest oczywiście silnik. Bez odpowiednio przygotowanego silnika nawet najlepszy zawodnik będzie miał problemy ze zdobywaniem punktów. W ostatnim czasie udało nam się wyposażyć w nowo przygotowana jednostkę napędową Michała Gruchalskiego. Silnik trafił do motocykla, który został przekazany w zeszłym tygodniu zawodnikowi.To właśnie na tym motocyklu nasz junior, zdobył dobrą pozycję w zawodach zaplecza kadry juniorów. Oby służył Michałowi jak najlepiej – powiedział Michał Świącik, prezes Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.

Pomoc sprzętowa od razu przełożyła się na lepsze wyniki. Na pilskim owalu podczas zgrupowania zaplecza kadry juniorów spisał się wszak bardzo dobrze i zgromadził przy swoim nazwisku 8 „oczek”. Warto wspomnieć, iż w tych zawodach za swoimi plecami przywiózł m.in. takich zawodników jak: Damian Dróżdż, Robert Chmiel, czy też Dominik Kossakowski.