Klindt przed ligowym debiutem: Mam w Bydgoszczy swojego “informatora”

Już w najbliższą niedzielę na torze w Bydgoszczy ekipa Eko-Dir Włókniarza będzie walczyć z tamtejszą Polonią o kolejne w tym roku punkty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Po raz pierwszy w biało-zielonych barwach w rozgrywkach ligowych ujrzymy Duńczyka Nicolai’a Klindta.

Indywidualny Mistrz Europy Juniorów z 2007 roku dotychczas startował tylko na Wyspach Brytyjskich – w Elite League w ekipie Leicester Lions i w Premier League w Scunthorpe Scorpions. Ze Skorpionami jednak w ostatnim czasie się rozstał i pozostała mu jazda tylko w wyższej klasie rozgrywkowej. Na chwilę obecną Klindt w Elite League legitymuje się średnią biegopunktową 1,455. W 33 biegach wywalczył 43 punkty z pięcioma bonusami. Odniósł przy tym dziewięć biegowych zwycięstw.

W drugiej połowie kwietnia nasz zawodnik ma zauważalną zwyżkę formy. Wszystko można powiedzieć, iż zaczęło się w Anglii, kiedy to 13 kwietnia jego zespół pokonał Swindon Robins, a Klindt wywalczył siedem punktów z bonusem. W kolejnych dniach Duńczyk wziął udział w dwumeczu w ramach Elite League Leicester Lions z King’s Lynn Stars. Wywalczył w nich odpowiednio 9 punktów (na torze domowym) i 15 punktów z dwoma bonusami (na wyjeździe). Ponadto dorzucił dziewięć “oczek” podczas duńskich eliminacji SEC/SGP. Teraz stanie przed okazją zdobycia pierwszych ligowych punktów dla Eko-Dir Włókniarza Częstochowa – Czuję się dobrze. Powiedziałbym, że cały sezon tak jest, ale te problemy z silnikami w Anglii nieco generowały stres i u mnie i w moim teamie. Teraz jest jednak wszystko w porządku. Ostatnio miałem niezłe starty, kończyły się one dobrymi wynikami – przyznaje Nicolai.

klindt_bigNicolai z pozytywnym nastawieniem jedzie walczyć o ligowe punkty do Bydgoszczy (fot. Patryk Kowalski)

Dla Duńczyka nie będą do pierwsze jazdy w mieście nad Brdą. Ostatni raz startował tam jednak dłuższy czas temu  – Byłem tam dwa razy, ale to było bardzo dawno temu. Nie powinniśmy patrzeć jednak na wyniki sprzed lat. Zdarzało mi się dobrze punktować, nawet na nieznanych torach. Mam pewne informacje co do stanu toru, mam swojego “informatora” (śmiech dop. red.) i wierzę, że będą mi te wskazówki służyć na plus

27-latka w Bydgoszczy ujrzymy z numerem drugim na plastronie. Tym samym w biegu nr. 1, 5 i 8 powinniśmy zobaczyć go w duecie z Sebastianem Ułamkiem, natomiast w wyścigu jedenastym o jak najlepszy rezultat biegowy dla naszego zespołu powinien walczyć z Danielem Jeleniewskim. Czy znajomość z Sebastianem z Anglii może mu pomóc w jakimś stopniu w Polsce? – Czy ja wiem, ciężko odpowiedzieć. Nie sądzę, aby tak było – kończy Nicolai.

Awizowane składy:
Polonia Bydgoszcz:
9. Andrey Kudriashov
10. Rafał Konopka
11. Viktor Kulakov
12. Mikołaj Curyło
13. Marcin Jędrzejewski
14. Oskar Ajtner-Gollob

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Nicolai Klindt
3. Daniel Jeleniewski
4. Artur Czaja
5. Thomas H. Jonasson
6. Oskar Polis

Początek zawodów: godzina 15:30