Nasz rywal: KŻ Orzeł Łódź

Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, w niedzielę czas na wielką inaugurację sezonu ligowego 2016 przy ul. Olsztyńskiej. Naszym rywalem będzie ekipa KŻ Orła Łódź, której dziś się nieco przyjrzymy.

Nasz niedzielny rywal ma już na swoim koncie dwa rozegrane spotkania i pierwsze ligowe punkty, które zdobyli w minioną niedzielę. Na inaugurację sezonu ligowego podopieczni Lecha Kędziory przegrali w Rzeszowie z tamtejszą Stalą 50:39. Najwięcej punktów dla łodzian zdobywali: Hans Andersen oraz Jakub Jamróg (obaj po 11 punktów z bonusem). Rozczarował nieco Craig Cook (3 pkt.) i Robert Miśkowiak (4). Siedem dni później na własnym terenie z Polonią Piła było nieco lepiej, aczkolwiek sprawa dwóch punktów ważyła się aż do biegów nominowanych. Liderem “biało-niebieskich” tym razem był Miśkowiak (10+2). Po 10 “oczek” dorzucili Andersen i Schlein, a dziewięć Jamróg.

W chwili obecnej KŻ Orzeł Łódź sklasyfikowany jest na czwartym miejscu. W awizowanym składzie na niedzielne spotkanie przy ul. Olsztyńskiej pojawili się oczywiście najlepsi. Niewiadomą pozostaje nazwisko żużlowca, który wystąpi z numerem czwartym na kevlarze. Aktualnej widnieje nazwisko Damiana Adamczaka, ale niewykluczone, że w jego miejsce wskoczy któryś z obcokrajowców – Rohan Tungate, Timo Lahti, bądź też Craig Cook. Wiele zapewne zależeć będzie od piątkowego sparingu w Toruniu.

Po raz ostatni drużyna z Częstochowy i Łodzi na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej rywalizowały 3 maja 1999 roku. Dzięki dobrej i równej postawie całego zespołu udało się wygrać naszym zawodnikom. Ojcem sukcesu był Sławomir Drabik (13 punktów). W naszym teamie startowali także: Robert Mikołajczak (7+2), Mariusz Staszewski (10+2), Rune Holta (9+2), Artur Pietrzyk (10) oraz Marcel Maliński i Michał Ciurzyński (obaj bez zdobyczy punktowej). Najwięcej punktów dla rywali zdobył Sam Ermolenko (13+1).

Awizowane składy:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Jacob Thorssell
10. Mateusz Borowicz
11. Artur Czaja
12. Daniel Jeleniewski
13. Thomas H. Jonasson
14. Oskar Polis

KŻ Orzeł Łódź:
1. Hans Andersen
2. Robert Miśkowiak
3. Jakub Jamróg
4. Damian Adamczak
5. Rory Schlein
6. Michał Piosicki
Zgodnie z regulaminem sztaby szkoleniowe obydwu ekip mogą dokonać maksymalnie dwóch zmian w powyższych zestawieniach.

Od piątku zakupić można wejściówki na niedzielny pojedynek pomiędzy Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa a Orłem Łódź. Bilety na inaugurację sezonu ligowego w naszym mieście w przedsprzedaży dostępne będą w siedzibie klubu, w sklepie komputerowym Pat-Rox oraz w sieci sklepów całodobowych Mocny Nocny.

Punkty sprzedaży biletów na III rundę Nice PLŻ w Częstochowie:
– Sekretariat Włókniarza Częstochowa
ul. Olsztyńska 123/127 (wejście od ulicy Żużlowej)
piątek w godzinach od 10:00 do 15:00
– Sklep komputerowy „Pat-Rox”
ul. Krakowska 11 (róg Strażackiej)
piątek w godzinach od 10:00 do 18:00
w sobotę od godziny 10:00 do 14:00
– Sieć sklepów całodobowych „Mocny Nocny”
ul. Bohaterów Katynia 25a
al. Niepodległości 27
ul. Łukasińskiego 37
al. Wyzwolenia 29a
al. Wojska Polskiego 122 PCK 2c/3
ul. PCK 2c/3
w piątek od godziny 10:00 do 24:00
w sobotę od godziny 0:00 do 24:00

plakat_ckm_orzel