Ułamek znów Lwem!

Po ośmiu latach przerwy Sebastian Ułamek wraca do Włókniarza Częstochowa! Dziś włodarze naszego klubu przeprowadzili bowiem rozmowy z zawodnikiem, których finałem było podpisanie umowy między zainteresowanymi stronami. „Seba” nasze barwy zasili na zasadzie wypożyczenia z Betardu Sparty Wrocław.

Ułamek to wychowanek, a zarazem jeden z najlepszych w historii zawodników Włókniarza. Z Lwem na piersi występował w latach: 1992-1998 oraz 2003-2008. Startował także w zespołach z Gdańska, Wrocławia, Leszna, Tarnowa, Gniezna, Grudziądza oraz Rybnika. W latach 1998, 2002 i 2009 był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W swojej kolekcji ma wiele medali rangi mistrzostw Polski.

Ułamek to niezwykle doświadczony zawodnik, który wciąż zachwyca formą. W ubiegłym roku w barwach pierwszoligowego ROW-u Rybnik wykręcił bowiem średnią rzędu 2,257 punktów na wyścig. Taki wynik dał mu piąta pozycję wśród najskuteczniejszych zawodników zaplecza PGE Ekstraligi. Ubiegłoroczne wyniki oraz te uzyskiwane u progu sezonu 2016 pozwalają widzieć w nim jednego z liderów Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.

Ułamek w naszych barwach zadebiutuje już podczas czwartkowego spotkania towarzyskiego z Betardem Spartą Wrocław. Przypominamy, iż początek tego pojedynku zaplanowano punktualnie na godzinę 16:00.