Przygotowania do meczu w Pile zakończone. Pawlicki chwali tor

Od czwartku do soboty trwały przygotowania zawodników Eko-Dir Włókniarza Częstochowa do poniedziałkowego spotkania inauguracyjnego Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Przy ul. Olsztyńskiej oprócz gospodarzy sprzęt sprawdzali także goście jak np. Maciej Janowski czy Piotr Pawlicki.

Pierwszy dzień zgrupowania w Częstochowie był nieco… “zwariowany”. Podopieczni duetu Michał Finfa – Józef Kafel początkowo w czwartek mieli stawić się na treningu punktowanym w Zielonej Górze. Wielu żużlowców o wczesnej porze dnia wyruszyło w drogę do Grodu Bachusa, by kilkanaście minut przed dziesiątą dowiedzieć się, że muszą zawracać. Szybka zmiana planów, kontrola pogody i stanu toru przy ul. Olsztyńskiej i zapadła decyzja – robimy trening na naszym torze! Pojawił się Artur Czaja, Mateusz Borowicz, Rafał Trojanowski, Daniel Jeleniewski. Nie zabrakło juniorów – Oskara Polisa, Michała Gruchalskiego i Bartosza Świącika. Do “Świętego Miasta” przyjechała także grupa jeźdźców Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski, Maksym Drabik i Damian Dróżdż. Część zawodników jeszcze powoli wjeżdżała się w tor, niektórzy już od razu zdecydowali się na starty spod taśmy. Niezwykle szybki tego dnia był Mateusz Borowicz, który wraca do ścigania po zabiegu rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

12800349_848388295272355_1084392421667932248_n

Dzień później zawodnicy na brak jazdy nie narzekali. Sesja treningowa rozpoczęła się tuż po godzinie 12-stej, zaś zakończyła kilka chwil przed osiemnastą. Do grona trenujących dołączył Tomasz “Ogór” Jędrzejak oraz drugi z tegorocznych uczestników cyklu Grand Prix – Piotr Pawlicki. Zawodnicy byli niezwykle mocno zadowoleni z przygotowania toru, pochwał nie szczędził także debiutant w gronie najlepszych żużlowców świata. “Piter Pan” mówił otwarcie, że nie ma obecnie lepiej przygotowanego toru w naszym kraju, a owal przy ul. Olsztyńskiej zachowuje się tak, jakby nie było w naszym mieście w ogóle zimy.

12033145_848389865272198_7225903457206760942_n

W sobotę miał odbyć się ostatni trening. Rozpoczął się on, lecz opady deszczu szybko storpedowały plany zawodników. Nie wszystkim udało się odjechać choćby cztery okrążenia. Teraz kilkanaście godzin odpoczynku i regeneracji dla zawodników, którzy w Lany Poniedziałek o godzinie 13:30 rozpoczną zmagania o pierwsze w tym roku punkty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Przypomnijmy, że spotkanie to będzie można na żywo obejrzeć w TVP 3 oraz Sport.TVP.pl. Powtórka spotkania w TVP Sport o 23:25.