Pierwszy trening przy ul. Olsztyńskiej za nami

Dosyć “zwariowany” czwartek mieli żużlowcy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. We wczesnych godzinach porannych udali się w drogę na trening punktowany do Zielonej Góry, który został ostatecznie odwołany. Szybka zmiana planów, ostatnie poprawki przy torze i pierwszy wyjazd na tor przy ul. Olsztyńskiej.

Godzina 14:00. W parku maszyn w końcu coś się dzieje, ruch, pierwsze odgłosy grzanych motocykli. To oznacza jedno, jeszcze kilkanaście minut i wystartuje pierwszy trening. Obecna cała krajowa formacja – Rafał Trojanowski, Daniel Jeleniewski, Mateusz Borowicz, Artur Czaja, Oskar Polis, Michał Gruchalski i Bartosz Świącik. Pojawili się także reprezentanci Betard Sparty WrocławMaksym Drabik, Damian Dróżdż i Maciej Janowski. W trakcie treningu dotarł także Andreas Lyager, który również zdecydował się pokręcić pierwsze w tym roku kółka przy ul. Olsztyńskiej.

Kolejne jazdy zaplanowano na piątek na godzinę 12:00. Trening potrwa najprawdopodobniej do godziny 18:00. O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Wkrótce także fotorelacja z czwartkowych przygotowań do inauguracji Nice PLŻ.