Jeleniewski we Włókniarzu!

Od kilku dni wiadomo już oficjalnie, że w sezonie 2016 drużyna Włókniarza Częstochowa wystartuje w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Dlatego też w ostatnim czasie dokonaliśmy kilku wzmocnień w naszej ekipie. Dziś możemy zaprezentować Państwu natomiast kolejne z nich. W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie naszego sponsora, firmy KiM Group, w podkrakowskiej Modlnicy podpisaliśmy bowiem umowę z Danielem Jeleniewskim. Zawodnik ten bezpłatnie został wypożyczony do częstochowskiego klubu z ekstraligowego GKM-u Grudziądz.

Działacze Włókniarza podczas podpisywania kontraktu z Danielem Jeleniewskim (drugi z prawej).

Działacze Włókniarza podczas podpisywania kontraktu z Danielem Jeleniewskim (drugi z prawej).

– Cieszymy się, że doszło dziś do parafowania umowy z Danielem Jeleniewskim. To doświadczony zawodnik, który wraz z Rafałem Trojanowskim powinien wprowadzić element spokoju do naszej, jakże młodej drużyny. W zeszłym roku Daniel triumfował na torze w Częstochowie w całkiem nieźle obsadzonym turnieju o Szablę Kmicica. Nasze rozmowy w sprawie kontraktu trwały bardzo krótko i praktycznie po jednym dniu zostały sfinalizowane – informuje menadżer Włókniarza, Michał Finfa.

 

 

W siedzibie firmy KiM Group parafowano także oficjalnie kontrakt z Rafałem Trojanowskim (drugi od prawej)

W siedzibie firmy KiM Group parafowano także oficjalnie kontrakt z Rafałem Trojanowskim (drugi z prawej).

Nowy nabytek naszego klubu swoją karierę rozpoczął w 1999 roku w barwach LKŻ-u Lublin. Barw ekip z tego miasta bronił do końca sezonu 2007, w którym to odniósł największy sukces w karierze. Na torze we Wrocławiu otarł się bowiem wówczas o medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Czwarta lokata wywalczona wśród najlepszych krajowych zawodników została dostrzeżona przez trenera kadry narodowej, Marka Cieślaka i zaowocowała pierwszymi w karierze „Jelenia” zmianami barw klubowych. W zespole ekstraligowca z Dolnego Śląska startował przez 3 sezony. Ostatnie lata spędził natomiast w ekipach z: Łodzi, Lublina oraz Grudziądza. Szczególnie udany dla niego był sezon 2013, kiedy to ze średnią biegową rzędu 2,267 był najskuteczniejszym jeźdźcem  krajowym pierwszej ligi, a trzecim w ogóle.

W siedzibie firmy KiM Group działacze Włókniarza w poniedziałkowe popołudnie podpisali jeszcze jeden kontrakt. Oficjalnie zawodnikiem  naszego klubu został bowiem Rafał Trojanowski, który już kilka tygodni temu związał się z nami listem intencyjnym. Przypomnijmy, iż umowa z wychowankiem rzeszowskiej Stali obowiązywać będzie przez najbliższe 2 sezony.  Dodatkowo w tym roku sympatyczny „Trojan” pełnić będzie funkcję kapitana „biało-zielonych”.

jeleniewski_trojanowski

W sezonie 2016 Daniel Jeleniewski (z lewej) oraz Rafał Trojanowski startować będą z “Lwem” na piersi.