Włókniarz złożył dokumenty licencyjne

W ostatni piątek (4 grudnia) w Warszawie gościli przedstawiciele Włókniarza Częstochowa. Celem wizyty naszych działaczy było złożenie dokumentów niezbędnych do otrzymania licencji na starty w sezonie 2016. Od razu zostały one wstępnie sprawdzone w sekretariacie Polskiego Związku Motorowego i co najważniejsze, nie wniesiono do nich jakichkolwiek zastrzeżeń.

– Dokumenty rzeczywiście nie budziły jakichkolwiek wątpliwości i teraz w spokoju oczekujemy na pozytywny komunikat zespołu licencyjnego w naszej sprawie. Powinien zostać on opublikowany do 14 grudnia – informuje wiceprezes ds. sportowych Włókniarza, Daniel Mlek i dodaje: – Nie ma najmniejszych przesłanek, abyśmy nie otrzymali licencji na sezon 2016. Spełniamy przecież wszystkie wymagania i co więcej, w tym roku nikt nie będzie przypisywał nam obcych długów.

Nasz klub we wniosku licencyjnym zgodnie z regulaminem zmuszony był ubiegać się o starty w drugiej lidze. Nie ukrywamy jednak, że bardziej interesują nas występy w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W samym wniosku zaznaczyliśmy więc, że jeżeli dojdzie do takiej możliwości, to jesteśmy gotowi w przyszłym roku przystąpić do rozgrywek na zapleczu Ekstraligi.

– Teraz czekamy spokojnie na licencję. Jeszcze do końca nie jest wiadomo, ile w tym roku wystartuje zespołów i jak będzie prezentował się kształt polskich lig. Mamy nadzieję, że władze polskiego speedwaya staną na wysokości zadania i nie dopuszczą do sytuacji, jaka miała miejsce w tym roku, kiedy to w drugiej lidze startowało tylko pięć zespołów. Jest też duża szansa na uzyskanie dzikiej karty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej i nie ukrywamy, że będziemy się o nią ubiegać – wyjaśnił na zakończenie Daniel Mlek.