Marian Maślanka prezesem honorowym!

Podczas czwartkowego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków naszego klubu dokonano wyboru jego władz na najbliższe 4 lata. Ponadto na wniosek sternika “biało-zielonych”, Michała Świącika tytuł prezesa honorowego Włókniarza otrzymał Marian Maślanka.

– Marian Maślanka na czele naszego klubu stał przez 13 lat. To był jeden z najlepszych okresów w historii Włókniarza. Wróciliśmy przecież wówczas błyskawicznie do Ekstraligi, a później zdobyliśmy wiele medali, w tym tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w 2003 roku. Uważam, że za te osiągnięcia ten człowiek w pełni zasłużył na taki zaszczyt – powiedział prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Oprócz Mariana Maślanki w częstochowskich klubie jest jeszcze dwóch innych członków honorowych: były prezes, Roman Makowski oraz były żużlowiec i trener „Lwów”, Wiktor Jastrzębski. Wcześniej tytuł honorowego prezesa Włókniarza posiadał także śp. Marian Kaznowski.