Włókniarz zorganizuje Galę Lodową

Ledwie co zakończył się sezon żużlowy 2015, a kibice już z niecierpliwością oczekują pierwszych treningów jak i zawodów w roku 2016. Nim po raz pierwszy po przerwie zimowej zasiądziemy na trybunach Areny Częstochowa, wcześniej spotkamy się na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego.

Na przełomie stycznia i lutego rozegrana zostanie kolejna edycja Żużlowej Gali Lodowej, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście i jest niewątpliwie świętem dla fanów “czarnego sportu” w przerwie zimowej. Przez wiele lat żużlowe widowiska na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego tworzył Sławomir Drabik, a rok temu na taki krok zdecydował się Hubert Łęgowik. Kibice liczyli po cichu, że “Slammer” ponownie weźmie na swoje barki organizację turnieju żużla klasycznego na lodzie, lecz wiemy już, że tak się nie stanie.

Klub w ostatnich dniach odbył rozmowy z dwukrotnym Indywidualnym Mistrzem Polski (1991, 1996). Ten przekazał, że ze względu na nałożony przez Betard Spartę Wrocław zakaz startów w tego typu imprezach dla Maksyma Drabika, on sam nie będzie się w to angażował. Wyraził jednak zadowolenie z faktu, że Włókniarz chce zorganizować te zawody.

lod

Tegoroczne edycja odbyła się 21 lutego. W piętnastobiegowym turnieju triumfował wychowanek Włókniarza – Artur Czaja, który za swoimi plecami przywiózł Sebastiana Ułamka i Marcela Kajzera. Biegu z powodu upadku nie ukończył zaś Mateusz Kowalczyk.