Lindgren w finale SoN!

Zwycięstwem reprezentacji Szwecji zakończył się drugi półfinał Speedway of Nations, który we wtorkowy wieczór rozegrano na torze w Manchesterze. Ekipę Trzech Koron do triumfu w zawodach poprowadził Fredrik Lindgren. Żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa zapisał bowiem przy swoim nazwisku 15 punktów i był najskuteczniejszym jeźdźcem imprezy.

Oprócz Szwedów we wtorek awans do dwudniowego finału, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, wywalczyli jeszcze Anglicy oraz Australijczycy.

Punktacja:
I Szwecja – 26
1. Fredrik Lindgren – 15 (3,2,3,2,3,2)
2. Antonio Lindbaeck – 11 (2,3,1,3,2,0)
3. Joel Kling – ns

II Wielka Brytania – 23
5. Tai Woffinden – 14 (3,2,2,3,1,3)
6. Craig Cook – 1 (1,-,-,-,-,-)
17. Robert Lambert – 8 (3,3,1,0,1)

III Australia – 21+3*
1. Jason Doyle – 14 (2,3,2,3,3,1) +1*
2. Max Fricke – 7 (1,2,u,0,2,2) +2
3. Jaimon Lidsey – ns

———————-

IV Czechy – 20+3
1. Vaclav Milik – 13 (2,3,1,3,1,3) +3+3
2. Josef Franc – 7 (3,0,0,2,0,2) +1+0
3. Jan Kvech – ns

V Francja – 14
1. David Bellego – 10 (2,1,2,1,1,3) +2
2. Dimitri Berge – 4 (0,d,1,2,0,1) +d

VI Finlandia – 14
1. Timo Lahti – 7 (t,1,3,0,3,0)
2. Tero Aarnio – 7 (1,0,0,1,2,3)

VII Włochy – 8
1. Nicolas Covatti – 6 (1,d,0,2,1,2)
2. Michele Paco Castagna – 2 (0,1,1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Franc, Milik, Aarnio, Lahti (t)
2. Woffinden, Bellego, Cook, Berge
3. Lindgren, Lindbaeck, Covatti, Castagna
4. Milik, Doyle, Fricke, Franc
5. Lambert, Woffinden, Lahti, Aarnio
6. Lindbaeck, Lindgren, Bellego, Berge (d/4)
7. Doyle, Fricke, Castagna, Covatti (d/4)
8. Lambert, Woffinden, Milik, Franc
9. Lahti, Bellego, Berge, Aarnio
10. Lindgren, Doyle, Lindbaeck, Fricke (u/4)
11. Milik, Franc, Castagna, Covatti
12. Lindbaeck, Lindgren, Aarnio, Lahti
13. Woffinden, Covatti, Lambert, Castagna
14. Doyle, Berge, Bellego, Fricke
15. Lindgren, Lindbaeck, Milik, Franc
16. Lahti, Aarnio, Covatti, Castagna
17. Doyle, Fricke, Woffinden, Lambert
18. Milik, Franc, Bellego, Berge
19. Aarnio, Fricke, Doyle, Lahti
20. Woffinden, Lindgren, Lambert, Lindbaeck
21. Bellego, Covatti, Berge, Castagna

Bieg dodatkowy drużyn z miejsc 4-5:
Milik, Bellego, Franc, Berge (d/3)

Bieg dodatkowy o awans:
Milik, Fricke, Doyle, Franc

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl