Ostatnie ściganie w fazie zasadniczej. Walka o punkty w Lesznie (zapowiedź meczu)

Już w najbliższy piątek 5 sierpnia o godzinie 18:00 rozpocznie się ostatnie spotkanie w ramach rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa uda się na wyjazdowy mecz do Leszna. Między innymi ten pojedynek zadecyduje o zestawach par w fazie play-off. Przypomnijmy, że biało-zieloni są już pewni awansu, a bardzo prawdopodobne jest, że utrzymamy zajmowaną obecnie drugą lokatę w tabeli.

Sami zadajemy sobie pytanie – kiedy to zleciało? Dosłownie przed chwilą meczem właśnie z Fogo Unią Leszno na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie inaugurowaliśmy sezon 2022. Tymczasem wielkimi krokami wkraczamy w decydującą jego fazę. Pierwsze spotkanie obu ekip w kwietniu zakończyło się minimalnym zwycięstwem podopiecznych trenera Piotra Barona (44:46). Najskuteczniejszym zawodnikiem wówczas był Jason Doyle, który w przeszłości reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Australijczyk zdobył dla leszczynian 11 punktów. Jeżeli chodzi o biało-zielonych, największą zdobyczą punktową mógł pochwalić się nasz kapitan, Leon Madsen (15 pkt w 6 startach).

Fogo Unia Leszno zajmuje obecnie 6 lokatę w tabeli PGE Ekstraligi. Dla gospodarzy piątkowe spotkanie będzie zatem walką o korzystną pozycję pod względem podziału poszczególnych par drużyn, które zmierzą się ze sobą w play-off. Podopieczni Piotra Barona z pewnością przystąpią więc do meczu w pełni zmotywowani, aby walczyć o zwycięstwo. Na leszczyńskim torze znakomicie w bieżącym sezonie radzi sobie kapitan, Janusz Kołodziej, dla którego na dystansie nie ma straconych pozycji. Znajdujący się na fali wznoszącej Włókniarz Częstochowa również nie zamierza odpuszczać walki o cenne, ligowe punkty, a każdy z naszych zawodników prezentuje bardzo dobrą formę.

W rozegraniu zawodów nie powinna przeszkodzić pogoda, która jest dla żużlowców wyjątkowo łaskawa w sezonie 2022. W piątkowe popołudnie nad leszczyńskim niebem będzie słonecznie i upalnie, z temperaturą oscylującą wokół 34 stopni Celsjusza.

Trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany kadrowe względem sprawdzonych już podczas wcześniejszych spotkań schematów. Co za tym idzie, w drużynie zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pod numerem 5 ujrzymy Fredrika Lindgrena, który stworzy parę z młodzieżowcami. W szeregach ekipy gospodarzy pod numerem 6 wystąpi tym razem Antoni Mencel.

Start do pierwszego wyścigu tego ciekawie zapowiadającego się meczu już w najbliższy piątek 5 sierpnia o godzinie 18:00. Pół godziny wcześniej, zgodnie z tradycją odbędzie się próba toru. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

FOGO Unia Leszno
9. Jason Doyle
10. Janusz Kołodziej
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak