Włókniarz w pierwszej lidze!

We wtorek (29 grudnia) w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu odbyło się spotkanie Głównej Komisji Sportu Żużlowego z prezesami jedenastu klubów żużlowych, które otrzymały licencje do startów w sezonie 2016 w pierwszej i drugiej lidze. Podczas obrad ustalono, że w przyszłym roku obie te klasy rozgrywkowe zostaną połączone. Niezmiernie miło nam więc poinformować, że w nowej pierwszej lidze wystartuje także drużyna Włókniarza Częstochowa!

W sezonie 2016 rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi podzielone zostaną na dwie grupy. My trafiliśmy do drugiego koszyka, w którym znajdzie się pięć ekip. W sezonie zasadniczym naszymi rywalami będą następujące ekipy: Lokomotiv Daugavpils, Wybrzeże Gdańsk, Wanda Kraków oraz KSM Krosno. Pierwszą grupę stworzą z kolei: Stal Rzeszów, Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź, Polonia Piła, Kolejarz Rawicz oraz Hawi Racing Opole.

W zasadniczej części sezonu dana ekipa spotka się z każdym rywalem w swojej grupie po 2 razy (mecz na domowym torze i rewanż na wyjeździe). Po rozegraniu wszystkich spotkań, na podstawie tabeli, po 4 najlepsze drużyny awansują do rundy finałowej. Pozostałe ekipy zakończą natomiast sezon.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszych ustaleń. Siła argumentów, jakie kluby prawie jednogłośnie przedstawiły podczas spotkania w Poznaniu, wskazała na to, że połączenie tych dwóch klas rozgrywkowych jest najlepszym rozwiązaniem – przyznał nie kryjąc radości sternik naszego klubu, Michał Świącik.

Ustalenia, do jakich doszło w Poznaniu, to niewątpliwie najlepszy prezent urodzinowy dla prezesa Włókniarza. Dziś bowiem skończył on 45 lat.

Temat połączenia pierwszej i drugiej ligi w sezonie 2016 wkrótce zatwierdzić ma Polski Związek Motorowy.