Lwy najlepsze na własnym torze!

Z bardzo dobrej strony żużlowcy Włókniarza Częstochowa zaprezentowali się podczas drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W środowe popołudnie na SGP Arenie nasza ekipa uzbierała bowiem 22 „oczka” i zanotowała triumf w zawodach. Najlepiej wśród młodych Lwów wypadł Adrian Woźniak – zdobywca kompletu 9 punktów. „Oczko” mniej zgromadził natomiast na swoim koncie Michał Gruchalski.

Klasyfikacja:
I. Włókniarz Częstochowa – 22:
1. Bartosz Świącik 1 (0,t,1,-)
2. Mateusz Świdnicki 4 (-,2,1,1)
3. Adrian Woźniak 9 (-,3,3,3)
22. Michał Gruchalski 8 (3,3,2)

II. Orzeł Łódź – 21:
7. Jakub Miśkowiak 10 (2,2,3,3)
8. Mateusz Błażykowski 5 (1,0,3,1)
9. Maciej Kuromonow 6 (1,2,2,1)

III-IV. Speed Car Motor Lublin – 20:
10. Wiktor Lampart 12 (3,3,3,3)
11. Oskar Bober 0 (t,w,w,w)
12. Emil Peroń 8 (2,1,3,2)

III-IV. ROW Rybnik – 20:
4. Robert Chmiel 11 (2,3,3,3)
5. Lars Skupień 6 (1,t,3,2)
6. Przemysław Giera 3 (w,2,u,1)

V. Grupa Azoty Unia Tarnów – 19:
19. Patryk Rolnicki 8 (2,3,d,3)
20. Dawid Rempała 3 (1,1,1,0)
21. Mateusz Cierniak 8 (2,2,2,2)

VI. Stal Rzeszów – 15:
13. Arkadiusz Potoniec 0 (-,d,-,-)
14. Michał Curzytek 8 (3,3,2,d)
15. Mateusz Rząsa 1 (1,d,-,w)
26. Aureliusz Bieliński 6 (2,w,2,2)

VII. KSM Krosno – 6:
16. Daniel Bajor 0 (w,-,-,-)
17. Krystian Stefanów 3 (1,1,1,w)
18. Konrad Stec 3 (0,d,2,1)

Bieg po biegu:
1. Gruchalski, Chmiel, Skupień, Świącik
2. Lampart, Miśkowiak, Błażykowski, Bober (t)
3. Curzytek, Bieliński, Stefanów, Bajor (w)
4. Gruchalski, Rolnicki, Rempała, Świącik (t)
5. Chmiel, Miśkowiak, Kuromonow, Giera (w)
6. Lampart, Peroń, Rząsa, Potoniec (d)
7. Rolnicki, Cierniak, Stefanów, Stec
8. Woźniak, Kuromonow, Świącik, Błażykowski
9. Chmiel, Giera, Peroń, Bober (w)
10. Curzytek, Cierniak, Rempała, Rząsa (d)
11. Woźniak, Świdnicki, Stefanów, Bajor
12. Chmiel, Curzytek, Bieliński (w), Skupień (t)
13. Błażykowski, Kuromonow, Bajor, Stec (d)
14. Peroń, Cierniak, Rempała, Bober (w)
15. Woźniak, Bieliński, Świdnicki, Curzytek (d)
16. Skupień, Stec, Bajor, Giera (u)
17. Miśkowiak, Cierniak, Kuromonow, Rolnicki (d)
18. Lampart, Gruchalski, Świdnicki, Bober (w)
19. Rolnicki, Skupień, Giera, Rempała
20. Miśkowiak, Bieliński, Błażykowski, Rząsa (w)
21. Lampart, Peroń, Stec, Stefanów (w)