Lwy wylewają siódme poty w Szklarskiej Porębie

W środę (31 stycznia) ekipa forBET Włókniarza Częstochowa rozpoczęła zgrupowanie kondycyjne w Szklarskiej Porębie. W Karkonosze na tygodniowy obóz udała się cała biało-zielona ekipa za wyjątkiem Fredrika Lindgrena, który do sezonu przygotowuje się indywidualne w Andorze. Dodatkowo z naszą drużyną gościnnie trenują wychowankowie klubu: Sebastian Ułamek oraz Artur Czaja. Nad całością zajęć pieczę trzyma natomiast dwójka szkoleniowców: Marek Cieślak oraz Piotr Ruszel.

Uczestnicy zgrupowania w Szklarskiej Porębie nie mogą narzekać na monotonię. Codziennie biorą bowiem udział w dwóch intensywnych treningach, podczas których wylewają z siebie hektolitry potu. Do tej pory żużlowcy częstochowskiej drużyny brali już udział m.in. w zajęciach na sali gimnastycznej, na basenie, na Polanie Jakuszyckiej ścigali się na nartach biegowych, a na stokach w czeskim Harrachovie ćwiczyli na nartach zjazdowych. Nasi zawodnicy grają także w piłkę nożną i biegają w terenie, podziwiając przy tym malownicze krajobrazy Szklarskiej Poręby.


Wspólne treningi całego zespołu nie są jedynym aspektem przedsezonowego zgrupowania kondycyjnego. Równie ważna jest wszak także integracja drużyny. Właśnie w związku z tym codziennie wieczorem trener Cieślak prowadzi luźne spotkania z zawodnikami i widać już, że „team spirit” w naszym zespole jest na odpowiednio wysokim poziomie.


Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie dobiegnie końca we wtorek (6 lutego). Po powrocie z Karkonoszy nasi żużlowcy wrócą do poprzedniego trybu przygotowań: juniorzy trenować będą wspólnie w Częstochowie pod okiem wspomnianych już Cieślaka i Ruszela, natomiast seniorzy indywidualnie. Zajęcia kondycyjne prowadzone będą do momentu wyjazdu na tor, czyli najprawdopodobniej do połowy marca.